ÚČINNÁ

Účinnosť antikoncepcie je stanovené na základe Pearl-Index. Výpočet tohto indexu je jednoduchý:  ak 100 žien užíva počas ten istý spôsob overenej metódy a z toho 1 otehotnie, tak Pearl-Index má hodnotu 1. Pearl-Index IUB má hodnotu 0,2, čo znamená, že predstavuje viac ako 99%-nú ochranu voči neželanému tehotenstvu. Na porovnanie: pri antikoncepčných tabletách je hodnota 8, pri kondómoch je okolo 15. Účinnosť vnútromaternicových teliesok je preto vyššia, ako pri iných metódach, lebo tu nie je možnosť pochybenia. Kým  v prípade tabliet je riziko, že ju zabudneme užiť, v prípade IUB toto riziko nie je.

DLHODOBÁ

IUB je schopná vyvíjať antikoncepčné účinky po dobu hoci piatich rokov. Odporúča sa, aby ste navštívili svojho gynekológa aspoň raz za rok. Ak si zvolíte IUB, určite sa rozhodnete pre pohodlnú a zaručenú metódu antikoncepcie.

IUB SÚ OKRÚHLE, PRIPOMÍNAJÚCE VČELÍ HEXAGÓN          

IUB obsahuje špeciálnu pamäťovú zliatinu, ktorá je v oblasti medicíny už dávno využívaná s nepretržitým úspechom. Na jednom ráme je umiestnených 17 medených perličiek pokrytých polymérovou vrstvou. Akonáhle IUB opustí zavádzaciu trubicu, opäť prevezme na seba pôvodný trojdimenzionálny tvar gule, ktorý má okrúhly a hladký povrch a tým nedisponuje ostrými hranami, ktoré by akokoľvek poškodili steny maternice.

iub

BEZHORMINÁLNA

IUB je bezhormonálna, jeho antikoncepčné účinky vychádzajú z účinkov medi vo vnútri maternice. Vďaka tomu nemá vplyv na libido a neovplyvňuje tak menštruačný cyklus ani ovuláciu. Popri tom IUB nespôsobuje ani priberanie na váhe a po jeho odstránení sa navráti plodnosť.

IUB SÚ HYPOALERGÉNNE

IUB je vyvinuté zo špeciálnej hypoalergénnej látky (z tzv. nitinolu, ktorý sa už dlhé roky využívá v oblasti medicíny pri výrobe implantátov. Špeciálny kov, na ktorom je navlečených 17 medených guľôčok, je ešte obalený špeciálnou bielou polymérovou vrstvou s tým účelom, aby sa predišlo prípadným alergickým reakciám. Vo väčšine prípadov iba zliatiny kovov s nízkou čistotou v šperkoch spôsobujú alergickú reakciu na pokožke.

Zdroj 1